İtalyan Moda Devi Gucci Metaverse Evrenine Girdi, Sanal Arsa Satın Aldı!

12 Şubat 2022

Her geçen gün daha da fazla dikkat çekmeye ve yatırımcı çekmeye başlayan Metaverse dünyasına İtalyanların dünyaca ünlü dev markası Gucci'de girdi. Gucci metaverse evrenine The Sandbox isimli platform üzerinden almış olduğu sanal arsa ile giriş yaptı. 

Son dönemde yatırımcıların yeni gözdesi olan metaverse dünyasına Türkler yoğun ilgi göstermiş, tüm dünya genelinde satılan sanal arsalardan en çok alan kişilerin Türk vatandaşları oldukları ortaya çıkmıştı. Özellikle de ünlü markaların da bu alana giriş yapması ve yatırım yapmaya başlamaları ile küçük yatırımcıların da dikkati bu platforma çekilmişti. 

The Block Crypto tarafından yapılan habere göre uzun süredir yeni bir metaverse projesi üzerinde çalıştığı bilinen Gucci bu proje için ilk adımını attı. Gucci Vault ismini vereceği bir sanal proje üzerinde çalıştığı belirtilen İtalyanların dev markası söz konusu proje ile üç boyutlu bir moda deneyimi oluşturmayı amaçlıyordu. 

vault gucci

KENDİ NFT KOLEKSİYONUNU TANITMIŞTI! 

Hatırlanacağı üzere 2021 senesinde Gucci NFT koleksiyonu için  Christie's Müzayede Evi'nde satışa çıkmış ve yoğun ilgi görmüştü. Sanal gerçeklik platformu olan Roblox üzerinden sanal bir etkinlik düzenlenmişti. Düzenlenen etkinlik kapsamında Gucci 4 bin dolara bir çanta satmayı başarmıştı. Dikkat çeken ise söz konusu çantanın gerçek dünyadaki satış fiyatının 3 bin dolar olmasıydı. Yani sanal dünyadaki satış gerçek dünyaya kıyasla bin dolar daha fazla fiyatla satılmış oldu. 

Kaynak:emlak365. com

Yorumlar

©2015-2024 | Gayrimenkulcu.com Tüm Hakları Saklıdır.