33 İlde 1.281 Hazine Arazisi Satışa Çıktı!

24 Şubat 2022

Milli Emlak 450 Liraya Tarla, 520 TL'ye Arsa, 900 Liraya Bahçe Satıyor

Tapu harcı ve KDV muafiyeti ile 5 sene emlak vergisi ödenmeden 24 ay taksitle hazine arazisi satışı başladı. Milli Emlak arsa satışları 2022 için yeni güncelleme geldi, 33 ilde satış başladı.

Mülkiyeti hazineye ait olan hazine arazisi, tarla, arsa, bağ, bahçe ve lojman gibi taşınmazların satışları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü üzerinden yapılmaya devam ediyor. Satıştaki hazine arazileri için yeni duyurular kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanırken yurt genelinde yatırımcılara yeni fırsatlar sunuldu. 

Milli Emlak düşük fiyatları ile dikkat çekerken aynı zamanda yatırımcılara 5 sene emlak vergisi muafiyeti, satışta tapu harcı ve KDV muafiyeti ile ödemelerde de 24 ay taksitle ödeme kolaylığı sağlıyor. Satış ilanları illere göre il ve ilçe Milli Emlak Müdürlükleri tarafından duyurulurken aynı zamanda metrekare fiyatları için rakamlar yine bu kurumlar tarafından belirleniyor. 

milli emlak ilanları 24 şubat

MİLLİ EMLAK.GOV.TR ARSA SATIŞI M2 FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

24 Şubat 2022 tarihi itibari ile https://www.milliemlak.gov.tr/ internet sitesi üzerinden yurt genelinde 33 ile yayılan 1281 adet hazine arazisi satışa sunulurken arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere de büyük fırsatlar sunuldu. Satışa sunulan taşınmazlar arasında satılık hazine arazileri listesi yanı sıra tarla, bağ, bahçe, taşlık, ahır, bina, lojman gibi taşınmazlar da yer alıyor. 

MİLLİ EMLAK SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ LİSTESİ FİYATLARI 250 LİRADAN BAŞLIYOR! 

Milli Emlak üzerinden satışa sunulan hazine taşınmazları için en düşük satış fiyatı 250 liradan başlarken hazine arazilerinin satış fiyatları ile, ilçeye, metrekaresine, imar durumu ve işgalli olup olmadığına bağlı olarak değişen kriterlere göre belirleniyor. Merkeze yakın olan yatırımlık arsalar yine de piyasa fiyatının çok daha altına ucuz fiyatlarla satılıyor. Ankara başta olmak üzere pek çok büyük şehirde Milli Emlak tarafından arsa satışları yapılıyor. 

MİLLİ EMLAK'TAN NASIL ARSA ALINIR, MİLLİ EMLAK ARSALARI, HAZİNE ARAZİSİ NASIL BULUNUR?

Milli Emlak hazine arazisi, arsa, tarla satış ilanları kurumun resmi internet sitesi olan Milli Emlak GOV TR üzerinden duyurulmakta olup ilanlara başvurular her ilanda belirtilen Milli Emlak il / ilçe müdürlükleri üzerinden yapılmaktadır. İlanda hem satış yapılan Milli Emlak Müdürlüğü için telefon bilgisine hem de ihale detaylarına yer verilerek gerekli tüm bilgilendirmeler yapılır.

 

Kaynak:emlak365. com

Yorumlar

©2015-2024 | Gayrimenkulcu.com Tüm Hakları Saklıdır.