60 Ay Taksitli 3 Oda 120 m2 Prefabrik Ev! Bahçe Hayali Kuranlar En Ucuz Fiyatlar

21 Şubat 2022

Prefabrik ev alımlarında oluşacak maliyet tablosu geçmiş yıllara oranla daha da artmış durumda olsa bile halen vatandaşların alabilecekleri seviyelerde yer alıyor. Dolar kurunun etkilediği fiyatlarda özellikle ithal parçalar fiyatların artmasına neden olurken müşterilerin tercihleri fiyatların değişmesine neden oluyor.

PREFABRİK EV NEREDEN ALINIR?

Prefabrik ev alım satım işlemleri için birçok kurumsal firma bulunmaktadır. Hazır ev modelleri dışında isteğe bağlı şekilde modeller oluşturulabilir ve bunun dışında istenilen malzeme tercih edilerek tüm süreç yönetilebilir. 

Firmalara dair listelere ulaşmak için internet üzerinden araştırma yapılabilir. Ancak emlak sektöründe yaşanan dolandırıcılık faaliyetleri bu alanda da geçerli. Bu yüzden firmalarla doğdurdan iletişime geçildiğinde dikkatli olunmalu mümkünse firmaların yerlerinde ziyaret edilmesi gerekir. 

3+1 en ucuz prefabrik ev (5)

PREFABRİK EV FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Prefabrik ev fiyatlarını genel olarak etkileyen faktörler ile müşterilerin tercihleri de etkiler. 

Prefabrik ev alımlarında dolar kuru ilk önemli etmendir. Dolar kurunun artması yükselmesi, dalgalı bir seyir sergilemesi fiyatların sürekli değişmesine neden olur. Ancak son dönemlerde kur fiyatlarının sabit olması prefabrik ev fiyatlarında da bir standart yakalanmasına neden oldu. 

Müşterilerin tercihleri de prefabrik ev fiyatlarının değişmesine neden olur. 

Kullanılacak malzeme türü, malzemenin ithal yada yerli üretim olması, konutun tek katlı, çift katlı olması, bahçe terası olması, büyüklğü, genişliği gibi etmenlerin tamamı fiyatların artmasına azalmasına neden olabilir. 

3+1 en ucuz prefabrik ev (4)

3+1 PREFABRİK EV FİYATLARI

Prefabrik ev fiyatlarında en uygun konutlar 65.000 TL ile 70.000 TL bandından başlar. Bu rakamlar sıfır konutlar için ve ortalama büyüklüğü 49 m2 büyüklüğünde olan evler için geçerlidir. Oda sayısı büyüklük arttıkça fiyatlar değişir. 3 odalı prefabrik ev arayanlar için ise güncel fiyatlar şöyle;

81 m2 büyüklükte 3 oda 1 salon şeklindeki prefabrik ev fiyatları ortalama 185 bin TL

85 m2 büyüklükte 3 oda 1 salon şeklindeki prefabrik ev fiyatları ortalama 200 bin TL

90 m2 büyüklükte 3 oda 1 salon şeklindeki prefabrik ev fiyatları ortalama 205 bin TL

101 m2 büyüklükte 3 oda 1 salon şeklindeki prefabrik ev fiyatları ortalama 211 bin TL

121 m2 büyüklükte 3 oda 1 salon şeklindeki prefabrik ev fiyatları ortalama 259 bin TL

3+1 en ucuz prefabrik ev (3)

DEVLET 40.000 TL'YE KADAR PREFABRİK EV DESTEĞİ VERİYOR

Devlet 2022 yılında evi kötü durumda olup prefabrik ev almak isteyenler için destek sağlıyor. Özel başvuru koşulları olan bu destek ödemelerinden faydalanmak için gelir düzeyi şartının sağlanması gerek. Aile Bakanlığı'nca sağlanan prefabrik ev desteğinde rakam 40.000 TL'ye kadar çıkıyor. 

3+1 en ucuz prefabrik ev (2)

Prefabrik Ev Desteği Nereden Nasıl Alınır?

Ekonomik durumu kötü olan vatandaşlar için geçerli olan prefabrik ev desteği ödemelerine Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılık eder. İhtiyaç sahibi ailelere sağlanan destek ödemesi için başvurular yine bu kurum üzerinden gerçekleştirilir. 

 

Kaynak:emlak365. com

Yorumlar

©2015-2024 | Gayrimenkulcu.com Tüm Hakları Saklıdır.