DENİZ AKSU“Teminatta olmayan konut stoku yok” diye konuştu.

28 Mart 2019

Emlak Katılım Bankası olarak faaliyetine başlayan EmlakBank’ın Genel Müdürü Deniz Aksu, konutta atıl kalmış bir stok olmadığını, üreticilerin kredi için konut stoklarını bankalara teminat verdiğini söyledi. Aksu, “Teminatta olmayan konut stoku yok” diye konuştu.

1926 yılında kurulan Emlak ve Eytam Bankası, Türkiye Emlak Katılım Bankası unvanı ile yeniden faaliyete başladı. EmlakBank, 1.1 milyar liralık özkaynak, 750 milyon lira sermaye ile faaliyete geçerken ilk hedefi emlak sektöründe işleyişi değiştirmek. EmlakBank Genel Müdürü Deniz Aksu, en çok tartışılan konut stoku tartışmalarına da açıklık getirdi. Sektörde tüm paydaşlarla görüştüklerini dile getiren Aksu, “Konutta atıl kalmış stok yok. Şu anda inşaatta mevcut stokların hepsi bankalarda teminatta. Teminatta olmayan konut stoku yok” diye konuştu.

Aksu, bankanın faaliyete başlaması dolasıyla 
gazetecilerle bir araya geldi, soruları yanıtladı. 4 ay gibi kısa sürede günde 16 saat çalışarak bankayı yeniden faaliyete geçirdiklerini söyleyen Aksu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan faaliyet iznini 27 Şubat’ta aldıklarını hatırlattı. Emlak sektörüne yeni çözümler sunmak için bu yıl 2-3 milyar liralık gayrimenkul yatırım fonu ihracı yapmayı planladıklarını söyleyen Aksu, finansman ihtiyaçları için de aralık ayında 1 milyar liralık sukuk ihracı hedeflediklerini belirtti. Aksu ayrıca yıl sonunda bilanço büyüklüklerinin 5 milyar liraya ulaşacağını dile getirdi.

Haber Yorumları

©2015-2021 | Gayrimenkulcu.com Tüm Hakları Saklıdır.